TÜRK Mods - Oyun Mods - Paylaş Haber - GTA 5 TÜRK - Euro Truck 2

İnternet Siteleri Topluluğu

LÜTFEN REKLAMLARA TIKLAYINIZ.DAHA FAZLA MOD İÇİN
Sitemizdeki dosyları indirmek için üye olunuz.
Please register to download files on our site.
Main » Files » Program » Ses-Video

MAGIX Movie Edit Pro 17 Plus HD 10.0.1.15 (RUS/ENG/x86)
10-Jan-2011, 12:54 PM
MAGIX Movie Edit Pro 17 Plus HD 10.0.1.15 (RUS/ENG/x86)

MAGIX Movie Edit Pro 17 Plus HD 10.0.1.15 (RUS/ENG/x86) | 337 MB


MAGIX Movie Edit Pro 17 Plus HD 10.0.1.15 (RUS/ENG/x86) MAGIX Movie Edit Pro Plus normal kullanıcılardan profesyonel kullanıcılara kadar herkezin basit ve rahatça kullanabileceği bütün video düzenleme işlemlerinizi yapan çok başarılı bir programdır. "Tutorial" ları ile kullanışlı arayüzü ile kullanması kolay ve bir o kadar da eğlenceli bir programdır. Video düzenleme işleri ile ilgileniyorsanız bu programı mutlaka edinmeniz gerekir. Program bir "all-in-one" video düzenleme yazılımıdır.

MAGIX Movie Edit Pro Plus, hemen bütün popüler video dosyalarını destekliyor. MAGIX Movie Edit Pro 15 Plus'ı çalıştırdığınızda, arabirimin üst sağ köşesinde bilgisayarınızdaki multimedya dosyaları bulabileceğiniz bir gezgin bulunuyor. Buradan dosyalarınızı seçerek çift tıklamanız, o dosya üzerinde işlem yapmaya başlamanız için yeterli. Video dosyasındaki değişiklikleri saniye saniye görmek isterseniz bu gezginin hemen altında bulunan Timeline butonuna tıklayın. Hem video hem de video ile gelen sesi, grafiklerle bu çizgide görebilirsiniz.

Çalışmak istediğiniz video dosyaları birden fazlaysa o zaman seçtiğiniz diğer video dosyasını sürükleyip zaman çizgisine bırakmanız yeterli. Seçili olan videoya efekt vermek de oldukça kolay. Bunun için tek yapmanız gereken, seçim işleminden hemen sonra yukarıda bulunan Effects menüsüne tıklamak. Efektler, ses, video ve yazı efektleri olmak üzere üç grupta toplanıyor. İşin diğer güzel yanı da, uyguladığınız efektlerin nasıl göründüğüne anında bakabilmek ve istenmeyen bir efekt verildiğinde tek tuşla işlemi geri alabilmek. Yazılımı daha değerli kılan özelliği ise ses dosyalarındaki üstün hakimiyetidir. Müzik CD'sindeki şarkıları tek komutla istediğiniz biçime çevirebilir, sesteki gürültüleri temizleyebilir ve onlara efektler verebilirsiniz. Bu yeteneklere ayrıca CD/DVD yazmayı, kaset, dijital kamera veya fotoğraf makinenizden kayıt yapabilmesini de eklemeyi unutmayalım.

MAGIX Movie Edit Pro 17 Plus HD 10.0.1.15 (RUS/ENG/x86) MAGIX Movie Edit Pro 17 Plus is the world's first 3D video editing program. Edit your videos as usual in 2D, create breathtaking 3D movies that captivate your audience, and experience the 4th dimension of video editing: speed! With the fastest MAGIX Movie Edit Pro of all time, you will get perfect results in a flash. Only MAGIX Movie Edit Pro 17 Plus offers the unique combination of powerful editing tools, professional effects templates, extensive audio dubbing and individual customization options. The ultimate tool for perfect videos: With MAGIX Movie Edit Pro Plus, the best version to date, offers you unlimited selection of high quality editing tools, powerful dubbing instruments and countless special effects. Modern functions such as MultiCam editing for multiple cameras, sensational secondary color correction and a completely reworked, professional DVD and Blu-ray authoring make MAGIX Movie Edit Pro Plus the best Movie Edit Pro to date.

● More than 1000 special effects, cinematic transitions and templates included
● Advanced audio dubbing: Dolby®Digital 5.1 Mixer and much more
● Full HD support: for HDV and AVCHD camcorders
● 99 tracks, MultiCam editing, travel route animation, and much more
● Present your videos on TV, on the go or online

Movie Edit Pro 17 Plus features:
● NEW! Up to 90% faster
● Native AVCHD editing in 50p
● NEW! AVCHD import assistant with preview function
● NEW! AVCHD SmartRendering
● NEW! Redesigned user interface in modern design
● NEW! Intelligent mouse mode
● NEW! Effects masks
● NEW! More than 50 new features
● Object zoom function for even more precise effects control
● Travel route animation
● MultiCam editing (with two cameras)
● Centralized effects controls
● Title editor with improved quality and direct previewing
● Secondary color correction
● Automatic audio dubbing
● Advanced audio dubbing
● Advanced menu design
● NEW! Export assistant with clear selection
● Present videos online
● NEW! Full Stereo3D workflow
● NEW! Extensive Stereo3D output
● 3D info box
● Quick online help
● Compatible with Windows® 7

More than 50 new features:
● Improved performance during video editing
● Faster loading times for video projects
● Upload videos directly to Facebook®
● AVCHD import assistant with preview function
● Redesigned user interface in modern design
● Redesigned export assistant with clear selection
● Video monitor zoom and tracker outside the monitor window
● Effects masks: Apply video effects to selected areas
● Optimized memory usage on 64-bit systems
● and much more...

NEW! Stereo3D:
● World premiere! Full Stereo3D workflow
● Full import functions for many 3D camera models
● Editing of own 3D recordings made, for example, with two cameras
● Real 3D fades and titles for your 3D video projects
● Preview and output to all conventional 3D display devices
● Output in all formats (DVD, Blu-ray Disc™, file, YouTube®, etc.)
● Bonus: Includes 3D glasses (not included in the download version)

alt

 

Category: Ses-Video | Added by: hasan525 | Tags: MAGIX Movie Edit Pro 17 Plus HD 10., MAGIX Movie Edit Pro 17 Plus HD 10.
Views: 702 | Downloads: 0 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Oyun Mods - Euro Truck Simulator 2 Extreme Trucker 2 Farming Simulator 2011 GTA 5 Web sitemizde bulunan dosyalar tamamen alıntıdır.Hiçbir şekilde Oyun Mods sorumlu tutulamaz.Bu siteye giren herkes sitemizin kuralların kabul etmiş olur.Ayrıntılı bilgi için;oyunmods_@windowslive.com
Copyright ©2011 Oyun Mods and Türk Mods . Tüm hakları saklıdır. All rights reserved. Euro Truck Simulator 2,18 WOS Extreme Trucker 2,Farming Simulator 2011,GTA 5,GTA 4,SCS,Farming Simulator,Euro Truck,Mod İndir,Yama İndir,Oyun İndir,Full İndir,Oyun Modları,Farming Mod,Farming Simulator 2011 Türkiye Modu,Euro Truck Simulator 2 Türkiye Modu,Extreme Trucker 2 Türkiye Modu,Oyun Mods,Game Moding,LS-MODS.LT,www.scs.com,www.farming-simulator.com,www.extremetrucker2,com,www.eurotrucksimulator2.com,www.turkmods.com,www.farmingsimulatordestek.com,www.oyunmods.com,oyunmods.ucoz.com,www.paylashaber.com,Paylaş Haber,Haberler,Oyun Haberleri,Oyunlar,Gta İndir,GTA 4 Mod İndir,Gta 4 Türkiye Modu,Çiftçilik Oyunları,Tır Oyunları,Simulator,Truck,Farming,Game,ls 2011,Test Drive Unlimited 2,TDU2 Yama,Test Drive Unlimited 2 İndir