TÜRK Mods - Oyun Mods - Paylaş Haber - GTA 5 TÜRK - Euro Truck 2

İnternet Siteleri Topluluğu

LÜTFEN REKLAMLARA TIKLAYINIZ.DAHA FAZLA MOD İÇİN
Sitemizdeki dosyları indirmek için üye olunuz.
Please register to download files on our site.
Main » Files » Program » Portable

Portable EVEREST Ultimate Edition v5.50.2224.0
13-Aug-2010, 12:25 PM
Portable EVEREST Ultimate Edition v5.50.2224.0

Portable EVEREST Ultimate Edition v5.50.2224.0 | 10.86 MB
Portable EVEREST Ultimate Edition v5.50.2224.0 Everest Ultimate Edition sistem bilgilendirme yazılımı ile bilgisayarınızın yazılımsal ve donanımsal yapılanması hakkındaki bilgileri en ince ayrıntılarına kadar elde edebilirsiniz. Program size sisteminiz ile ilgili bilgileri tamamen raporlayarak sunarken karşınıza çıkan bu bilgilerle bilgisayarınızda olup biteni takip edebilir, donanımlarınızın özelliklerini en detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

İşlemci üzerindeki çalışma hızı, voltaj miktarları, çekirdek ısısı vb. diğer bilgileri detaylı olarak görebileceğiniz, bellek miktarınızı, RAM zamanlamalarınızı öğrenebileceğiniz kısacası bilgisayarınızdaki donanımlar hakkında en önemli bilgilerin yanında en önemsiz detaylara kadar her şeyi Everest ile görebileceksiniz.

Sürekli olarak yenilenen teknoloji ve çıkan yeni donanımlarla ve yazılımlarla birlikte her zaman uyumluluk gösteren program güncel kalarak sisteminizdeki tüm donanım ve yazılımları destekliyor ve böylece size doğru ve kesin bir sistem raporu sunuyor.


Portable EVEREST Ultimate Edition v5.50.2224.0 EVEREST Ultimate Edition is an industry leading system diagnostics and benchmarking solution for enthusiasts PC users, based on the award-winning EVEREST Technology. During system optimizations and tweaking it provides essential system and overclock information, advanced hardware monitoring and diagnostics capabilities to check the effects of the applied settings. CPU, FPU and memory benchmarks are available to measure the actual system performance and compare it to previous states or other systems. Furthermore, complete software, operating system and security information makes EVEREST Ultimate Edition a comprehensive system diagnostics tool that offers a total of 100 pages of information about your PC.

Lavalys EVEREST is designed to run on 32 and 64-bit Microsoft Windows operating systems, and it fully supports Microsoft Windows 95, 98, Me, NT 4.0 SP6, 2000, XP, 2003 and Vista. EVEREST has exceptionally low system resource requirements (minimum 486 processor with 32 MB RAM).

Generic features

· Low-level hardware information: 44 pages
· Software and operating system information: 44 pages
· Security related information: 6 pages
· DirectX information including Direct3D acceleration features
· Diagnostics module that simplifies troubleshooting
· Tweaking features

Benchmarking features
· 10 benchmark modules to measure CPU, FPU and memory performance
· Benchmark reference results to compare measured performance to other systems
· Cache & Memory Benchmark Suite
· Hard disk, optical drive and flash drive benchmarking with RAID array support

Unique features
· UpTime and DownTime statistics with critical errors counter
· Monitor Diagnostics to check the capabilities of CRT and LCD displays
· System Stability Test with thermal monitoring to stress CPU, FPU, memory and disks
· Hardware Monitoring to monitor system temperatures and voltages on the System Tray, OSD, Vista Sidebar or Logitech keyboard LCD [*NEW*]
· Temperature, voltage and fan RPM data logging to HTML and CSV log files
· Smart Battery information
· Web links: IT portals, software and driver download
· Manufacturer links: product information, driver and BIOS download
· Hardware information database for over 59000 devices
· Overclock information
· Fully localized user interface: 35+ languages
· No installation or setup procedure required

Portable EVEREST Ultimate Edition v5.50.2224.0
http://hotfile.com/dl/61780686/41bb75c/Por...0.Beta.rar.html

Portable EVEREST Ultimate Edition v5.50.2224.0
http://www.fileserve.com/file/cxcTwV5
Category: Portable | Added by: hasan525 | Tags: Portable EVEREST Ultimate Edition v
Views: 567 | Downloads: 0 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Oyun Mods - Euro Truck Simulator 2 Extreme Trucker 2 Farming Simulator 2011 GTA 5 Web sitemizde bulunan dosyalar tamamen alıntıdır.Hiçbir şekilde Oyun Mods sorumlu tutulamaz.Bu siteye giren herkes sitemizin kuralların kabul etmiş olur.Ayrıntılı bilgi için;oyunmods_@windowslive.com
Copyright ©2011 Oyun Mods and Türk Mods . Tüm hakları saklıdır. All rights reserved. Euro Truck Simulator 2,18 WOS Extreme Trucker 2,Farming Simulator 2011,GTA 5,GTA 4,SCS,Farming Simulator,Euro Truck,Mod İndir,Yama İndir,Oyun İndir,Full İndir,Oyun Modları,Farming Mod,Farming Simulator 2011 Türkiye Modu,Euro Truck Simulator 2 Türkiye Modu,Extreme Trucker 2 Türkiye Modu,Oyun Mods,Game Moding,LS-MODS.LT,www.scs.com,www.farming-simulator.com,www.extremetrucker2,com,www.eurotrucksimulator2.com,www.turkmods.com,www.farmingsimulatordestek.com,www.oyunmods.com,oyunmods.ucoz.com,www.paylashaber.com,Paylaş Haber,Haberler,Oyun Haberleri,Oyunlar,Gta İndir,GTA 4 Mod İndir,Gta 4 Türkiye Modu,Çiftçilik Oyunları,Tır Oyunları,Simulator,Truck,Farming,Game,ls 2011,Test Drive Unlimited 2,TDU2 Yama,Test Drive Unlimited 2 İndir