TÜRK Mods - Oyun Mods - Paylaş Haber - GTA 5 TÜRK - Euro Truck 2

İnternet Siteleri Topluluğu

LÜTFEN REKLAMLARA TIKLAYINIZ.DAHA FAZLA MOD İÇİN
Sitemizdeki dosyları indirmek için üye olunuz.
Please register to download files on our site.
Main » Files » Program » İş-Ofis

Türkçe IQ Testi Full
[ · İNDİRMEK İÇİN TIKLA () ] 17-Jun-2010, 8:21 PMTürkçe IQ Testi

 

Programı Çalıştırın Ve IQ nuzu Öğrenin..
oru butonlarından birini seçerek ya da İleri butonuna tıklayarak teste başlayabilirsiniz.

33 adet soruyu 20 dakika içinde cevaplamanız gerekmektedir.
Sorular arasında geçiş yapmak için soru butonlarını ya da İleri ve Geri butonlarını kullanabilirsiniz.

/// Zeka Hakkında ///

Zeka hakkında çok farklı değerlendirme sistemleri bulunmasına rağmen zeka en çok IQ testi sonucuna göre değerlendirilmektedir.

Zeka, beynin öğrenme, anlama, kavrama, yorumlama, ilişkilendirme, soyut düşünme, problem çözme ve planlama gibi zihinsel işlevlerine verilen isimdir. Psikologlar zekayı yaratıcılık, kişilik, karakter, akıl ve bilgi gibi değişik sınıflara ayırırlar. Zeka konusunda yapılmış pek çok çalışma ve ortaya atılmış bir çok kuram bulunmaktadır. Ancak genel olarak zeka; sosyal, sayısal ve mekanik zeka olmak üzere 3 ana gurupta toplanabilir.
Sosyal zeka; toplumsal uyum ve insanlar arası ilişkilerdeki yeterlilik ile doğru orantılıdır.
Sayısal zeka; genel olarak matematiksel beceriler olarak tanımlanabilir.
Mekanik zeka; psikomotor beceriler yani problem çözmede araç kullanımı başarısı ile açıklanmaktadır.
Zekayı ölçmenin tartışmaya açık bir uğraş olduğu tezine karşın, günümüzde zeka seviyesini gerçekçi şekilde belirlemek mümkündür. Bu amaçla geliştirilmiş bir çok test mevcuttur. Yaş guruplarına göre uygulanan bu testler, bireyin test sonucunda aldığı ham puanın, uygun tablo ve grafikler yardımıyla hesaplanması prensibine dayanır. Hesaplanan puan bireyin, gurubundaki ortalama (referans) puana göre seviyesini gösterir.
Category: İş-Ofis | Added by: karr | Tags: Türkçe IQ Testi Full
Views: 375 | Downloads: 154 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Oyun Mods - Euro Truck Simulator 2 Extreme Trucker 2 Farming Simulator 2011 GTA 5 Web sitemizde bulunan dosyalar tamamen alıntıdır.Hiçbir şekilde Oyun Mods sorumlu tutulamaz.Bu siteye giren herkes sitemizin kuralların kabul etmiş olur.Ayrıntılı bilgi için;oyunmods_@windowslive.com
Copyright ©2011 Oyun Mods and Türk Mods . Tüm hakları saklıdır. All rights reserved. Euro Truck Simulator 2,18 WOS Extreme Trucker 2,Farming Simulator 2011,GTA 5,GTA 4,SCS,Farming Simulator,Euro Truck,Mod İndir,Yama İndir,Oyun İndir,Full İndir,Oyun Modları,Farming Mod,Farming Simulator 2011 Türkiye Modu,Euro Truck Simulator 2 Türkiye Modu,Extreme Trucker 2 Türkiye Modu,Oyun Mods,Game Moding,LS-MODS.LT,www.scs.com,www.farming-simulator.com,www.extremetrucker2,com,www.eurotrucksimulator2.com,www.turkmods.com,www.farmingsimulatordestek.com,www.oyunmods.com,oyunmods.ucoz.com,www.paylashaber.com,Paylaş Haber,Haberler,Oyun Haberleri,Oyunlar,Gta İndir,GTA 4 Mod İndir,Gta 4 Türkiye Modu,Çiftçilik Oyunları,Tır Oyunları,Simulator,Truck,Farming,Game,ls 2011,Test Drive Unlimited 2,TDU2 Yama,Test Drive Unlimited 2 İndir