TÜRK Mods - Oyun Mods - Paylaş Haber - GTA 5 TÜRK - Euro Truck 2

İnternet Siteleri Topluluğu

LÜTFEN REKLAMLARA TIKLAYINIZ.DAHA FAZLA MOD İÇİN
Sitemizdeki dosyları indirmek için üye olunuz.
Please register to download files on our site.
Main » 2010 » MAYIS » 19 » 19 Mayıs Atatürk'ü anma, Gençlik ve Spor Bayramınız Kutlu Olsun
12:34 PM
19 Mayıs Atatürk'ü anma, Gençlik ve Spor Bayramınız Kutlu Olsun


İstanbul Ticaret Odası (İTO), Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 1927 yılında Cumhuriyet Halk Fırkası 2’nci Kurultayı’nda TBMM’de okuduğu ve ilk basımı Osmanlıca yayınlanan Nutuk’un tıpkı basımı ve Türkçesini yayınladı. Tıpkı basım Nutuk'la birlikte Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nda kullandığı haritalar da okurla buluşuyor.

 İŞTE ATATÜRK'ÜN SAVAŞ HARİTALARI

Bugüne kadar hazırlanan pek çok nutuktan farklı olan İTO’nun yayını, Atatürk’ün kontrolü altında çıkan ilk nüshanın tıpkı basımı ve Türkçesinin birlikte basılmasıyla bir ‘ilk’ özelliği taşıyor. Kitapta, Atatürk’ün kullandığı 10 harita da yer alıyor. Haritalarda Atatürk'ün savaş taktikleri ve savaşı nasıl yönettiği açıkça görülüyor.

ORİJİNALİNİ NEDEN OKUMALI?

Atatürk’ü daha iyi anlamak için onu orijinal kaynaklardan okumak gerektiğini söyleyen İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur ve bugün varsak onu sağlayan en önemli tarihi şahsiyet şüphesizdir ki odur. Yarını doğru inşa etmek için de onun fikirlerine her türlü saptırmadan, yanlıştan ve yönlendirmeden azade şekilde ulaşmak çok önemli. Biz bu nedenle Nutuk’u ‘tıpkıbasım-çevrimyazı’ olarak bastırdık” dedi.

İTO Müşavirleri Şefik Memiş ve İsmail Şen tarafından hazırlanan "Nutuk Gazi Mustafa Kemal Tarafından” adlı eserin akademik danışmanlığını Doç. Dr. Erhan Afyoncu ve Yrd. Doç. Dr. Recep Ahıshalı yaptı.


3 AYDA HAZIRLADI

Atatürk’ün 3 ayda hazırladığı Nutuk, 1919-1927 arasındaki olayları konu alıyor ve savaşları, siyasi gelişmeleri, devrimleri belgelerle anlatıyor. Atatürk, yazım sırasında 22-23 Mayıs 1927 gecesi bir kalp spazmı geçirdi.

Falih Rıftı Atay Atatürk’ün Nutuk’un yazımındaki temposunu şöyle anlatıyor: "Nutuk’u Çankaya Köşkü’nde yazmaktaydı. Bu köşk, üç oda bir salon eski bir bağ eviydi. Yağmur yağınca tavanı akardı. Akan yerlere leğenler konmuştu. Akmayan köşeye konan bir koltuğa oturmuş, yanı başında su dolu bir leğen, elindeki pamuğu suya batırıp gözüne örtüyordu, Yorgunluktan gözlerini açamaz hale gelmişti. Yaverler 8 saatte bir değişiyor ama o yerinden kımıldamıyordu.”Yeniden Samsun’a çıkmak!
Bugün 19 Mayıs! Bütün Türk Milleti için mutlu bir gün! Milli Mücadele’nin işaret fişeğinin yakıldığı gün! Kurduğu cumhuriyeti yaşatma bilinci versin diye Atatürk’ün Türk gençliğine bayram olarak hediye ettiği bir gün! Peki ya 18 Mayıs 1919! Veya 18 Mayıs 2010! Nasıl bir Türkiye’de yaşıyoruz? Atatürk Samsun’a çıktığı gün, durumu özetledikten sonra "Farkında olmadığı halde, başsız kalmış olan millet, karanlıklar ve belirsizlikler içinde olup bitecekleri beklemekte. Felâketin dehşet ve ağırlığını kavramaya başlayanlar, bulundukları çevreye ve alabildikleri etkilere göre kendilerince kurtuluş çaresi saydıkları tedbirlere başvurmakta. Ordu, ismi var cismi yok bir durumda” diyordu.
Kurtuluş çaresi arayanlar ise İngiliz himâyesi, Amerikan himayesi istemekte, bazıları da bölgesel çözümler üretmekteydi.
Atatürk’e göre "Türk ata yurduna ve Türk’ün istiklâline saldıranlar kimler olursa olsun, onlara bütün milletçe silâhla karşı koymak ve onlarla çarpışmak gerekiyordu...”
Ya bugün?
Türk ata yurdunun her köşesi ekonomik olarak bilfiil işgal edilmiş değil midir? Bütün ordular dağıtılmış olmasa bile en kritik görevlerde bulunan subaylar, 70’er 70’er gözaltına alınmakta değil midir? Ülkenin sinir sistemi olan haberleşme sistemi, bütün limanları satılmış değil midir? Dolaşım sistemi olan bankalar ve borsa yabancıların elinde değil midir? Maden yasası ve petrol yasası ile yer altı servetleri de yabancılara devredilmiş değil midir? İkiz Yasaların kabulü ile elde kalan milli servetin etnik gruplara bölüştürülmesi, böylece milletin ekonomik birlikteliğinin parçalanmakta olduğu bir gerçek değil midir? Solunum sistemi olan medya, artık yabancı sermayenin kontrolünde değil midir?
İktidarın başında bulunan zat, Amerika’nın Büyük Orta Doğu Projesi’nin eş başkanı değil midir? 1 Mart 2003 günü, Mersin’den Hakkari’ye uzanan Türk topraklarını 61 bin 750 Amerikan askerine işgal ettirmeyi, Samsun ve Trabzon Limanları ile bütün havaalanlarını Amerikan ordusuna devretmeyi öngören tezkere, bugünkü iktidarın tezkeresi değil miydi?
Millet fakrü zaruret içinde, olan biteni anlamaya çalışırken, bütün bu işgal operasyonunun mimarları, mızraklarının ucuna Kur’an sayfaları geçirmiş Muaviye ordusu gibi halkın dini duygularını istismar etmedi mi?
ABD’nin 21 yüzyıldaki en önemli stratejik girişiminin  "İslam dünyasında reform” olduğu ve Türkiye’nin bunda büyük rol oynayabileceği resmen açıklanmadı mı?
Bu projeye göre Türk gençlerinin önemli bir bölümü, Hasan Sabbah modeliyle, tasarlanmış Amerikan İslâmının fedaileri haline getirilmedi mi?
Amerikan solu
Bütün bunlar yetmedi! Şimdi işgal tezkerelerine direnmeyecek, tarım arazileri dahil vatan topraklarının yabancılara satışına karşı çıkmayacak, devletin kuruluş felsefesinin, hatta rejimin değiştirilmesine onay verecek bir Amerikan solu tasarlanıyor!
Onun için CHP üzerinde içten de destekli iğrenç bir operasyon uygulanıyor! Mesele, Deniz Baykal’ın şahsi meselesi değildir! Mesele, Amerikan hegemonyasına direnen bir CHP istenmemesi, milletin vicdanında ve genetik yapısında bulunan bu direnci bütün parti mensuplarının siyasi iradesi haline getirmeye çalışan bir liderin tasfiye edilmesidir.
Geleceksizsiniz
Türk gençliği! Amerikan İslâmına, Amerikan soluna, Amerikan güdümlü sözde milliyetçiliğe razı olmayacaktır. Nitekim bugün üniversitelerdeki Atatürkçü Düşünce Toplulukları, Türkiye genelinde 19 Mayıs Gençlik buluşmaları düzenledi. Bildirilerinde bütün Türk gençliğine hitaben "Geleceksizsiniz!” diyorlar! 
Mesaj şu; Yeni emperyalist saldırıya karşı tutumunuz geleceğinizi belirleyecek. O halde gelecek sizsiniz! Seyrederseniz hiçbir geleceğiniz yoktur!
Ey CHP’liler!
Partinizin Amerikan eksenine girmesini seyrederseniz, Türkiye’nin geleceğini yok etmiş olacaksınız!
Ey Türk gençliği! Yapman gereken, yeniden Samsun’a çıkmak, bütün partileri Türkiye’nin kuruluş felsefesinde bütünleştirmektir.
Büyük Türkiye ancak böyle kurulabilir.
Arslan BULUT

Views: 681 | Added by: hasan525 | Tags: kurtuluş savaşı, gençlik ve spor bayramı, atatürkü anma, 19 mayıs bayramı, 19 mayıs | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Oyun Mods - Euro Truck Simulator 2 Extreme Trucker 2 Farming Simulator 2011 GTA 5 Web sitemizde bulunan dosyalar tamamen alıntıdır.Hiçbir şekilde Oyun Mods sorumlu tutulamaz.Bu siteye giren herkes sitemizin kuralların kabul etmiş olur.Ayrıntılı bilgi için;oyunmods_@windowslive.com
Copyright ©2011 Oyun Mods and Türk Mods . Tüm hakları saklıdır. All rights reserved. Euro Truck Simulator 2,18 WOS Extreme Trucker 2,Farming Simulator 2011,GTA 5,GTA 4,SCS,Farming Simulator,Euro Truck,Mod İndir,Yama İndir,Oyun İndir,Full İndir,Oyun Modları,Farming Mod,Farming Simulator 2011 Türkiye Modu,Euro Truck Simulator 2 Türkiye Modu,Extreme Trucker 2 Türkiye Modu,Oyun Mods,Game Moding,LS-MODS.LT,www.scs.com,www.farming-simulator.com,www.extremetrucker2,com,www.eurotrucksimulator2.com,www.turkmods.com,www.farmingsimulatordestek.com,www.oyunmods.com,oyunmods.ucoz.com,www.paylashaber.com,Paylaş Haber,Haberler,Oyun Haberleri,Oyunlar,Gta İndir,GTA 4 Mod İndir,Gta 4 Türkiye Modu,Çiftçilik Oyunları,Tır Oyunları,Simulator,Truck,Farming,Game,ls 2011,Test Drive Unlimited 2,TDU2 Yama,Test Drive Unlimited 2 İndir